Pabudai ir kelkis, atsikėlei ir EIK

Home / Naujienos / Pabudai ir kelkis, atsikėlei ir EIK
3

NAUJOS KARTOS REABILITACINIS TRENIRUOKLIS

Naujos kartos Reabilitacinis treniruoklis (RT) – mechaninė įranga, skirta ankstyvai, saugiai vertikalizacijai ir efektyviai reabilitacijai po traumų, operacijų, insulto ir kitų sveikatos sutrikimų, įtakojančių pusiausvyros laikymo, stovėsenos bei judėjimo sutrikimus.

Reabilitacinio treniruoklio išskirtinumas yra pagrindinėje konstrukcijoje, sukurtoje remiantis mechaniniai sprendiniais, atkartojančiais žmogaus prigimtinės fiziologijos sąlygojamus pusiausvyros laikymo ir judėjimo  principus.

Reabilitacinio treniruoklio konstrukcija leidžia pradėti saugią reabilitaciją ankstyvojoje gydymo stadijoje, kada pacientas dar neturi fizinių galimybių atlikti tradicinius reabilitacijos pratimus, t.y. pradedant saugia paciento vertikalizacija bei atstatant ir lavinant pusiausvyros palaikymo funkcijas. Tolesnėje reabilitacijos eigoje, pacientui jaučiantis saugiau, lavinamos judesių bei eisenos funkcijos. Visos įrenginio judesių reabilitacijos bei lavinimo funkcijos pagrįstos išskirtinai mechaniniais sprendiniais (t.y. nenaudojant jokių roboto sprendinių), tikslu atitikti paciento organizmo funkcinį bei fizinį pasiruošimą bei skatinti sąmoningą paciento motyvaciją ir pastangas siekiant  tolesnės savarankiškos judesių raiškos ir progreso.

GALIMYBĖS

Galimybė pradėti paciento reabilitaciją ankstyvoje gydymo ir reabilitacijos stadijoje;

Užtikrinti saugų ir patogų paciento įkėlimą į įrenginį, nepriklausomai nuo jo neįgalumo laipsnio, svorio ir ūgio;

Saugus paciento vertikalizavimas bei jautri įrenginio pakaba minimaliai ribojanti paciento judesius;

Galimybė  vertikalioje padėtyje saugiai atlikti įvairius fizinius pratimus, stimuliuojančius greitesnį sveikimą;

Mechanizmais, kurie vaikščiojimo metu kelia kelius ir stumia pėdas, padeda pacientui atlikti maksimaliai teisingus ėjimo judesius;

Galimybė atstatyti ir lavinti paciento pusiausvyros laikymo bei judėjimo gebėjimus reguliuojant kojų apkrovą, atsižvelgiant į paciento fizinę būklę bei gydymo pasiekimus;

Galimybė turėti grįžtamąjį ryšį tarp paciento ir kinezeterapeuto, kad galima būtų spręsti apie paciento sveikimą ir taikomų pratimų efektyvumą;

Sudarytų patogias darbo sąlygas kinezetepapeutui ir/arba pacientą lydinčiam žmogui;

Saugiam paciento įtvirtinimui į įrenginį ir pratimų atlikimui pakanka vieno medicinos darbuotojo;

Reabilitacinis treniruoklis lengvai surenkamas;

Įrenginys ardomas iki modulių, kuriuos galima transportuoti. Tai suteikia galimybę naudoti treniruoklį ne tik stacionaruose, bet ir reabilitacinėse įstaigose bei privačiose erdvėse.

TYRIMAI IR REZULTATAI

 1. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Reabilitacijos , fizinės ir sporto medicinos katedra (prof. A.Juocevičius, R.Venskaitis, I.E.Jamontatė) atliko Reabilitacinio treniruoklio (toliau – RT)  efektyvumo tyrimą.

Tyrimo tikslas:  Įvertinti RT poveikį pacientų, patyrusių  galvos smegenų kraujotakos sutrikimus,  pusiausvyrai, eisenai bei savarankiškumui. Tyrimas atliktas RT poveikį lyginant su tradicinių kompensacinių priemonių poveikiu.  Tyrimas buvo atliekamas su Kontroline pacientų grupe, kuriai buvo taikomos tradicinės reabilitacijos priemonės bei Tiriamųjų pacientų grupe, kuriai papildomai buvo taikoma RT programa.

Nustatyta:

 1. Tiriamosios grupės pusiausvyros testo rezultatai buvo geresni negu kontrolinėje grupėje dėl to, kad RT suteikia galimybę saugiai nuo pat pirmos tyrimo dienos pacientams lavinti pusiausvyrą bei formuoti eiseną.
 2. Naudojant RT galima efektyviai lavinti pusiausvyrą pacientam po galvos smegenų insulto.
 3. Vertinant pacientus pagal judėjimo galimybes Tiriamojoje grupėje eiti su pagalba gebėjo 20 procentų daugiau pacientų.
 4. Nuo pirmųjų dienų Tiriamosios  grupės pacientams buvo pradėta formuoti taisyklinga eisena.
 5. Tiriamųjų grupės pacientų ėjimo greitis yra didesnis, o tai sąlygoja didesnį mobilumą ir funkcionalumą namų aplinkoje ir už jos ribų.
 6. Tiriamųjų grupės pacientų nueinamas atstumas yra didesnis 27 procentais.

Išvada: Tyrimo rezultatai parodė, naudojant RT reikšmingai pagerėjo pacientų pusiausvyra, padidėjo nueinamas atstumas bei pacientų savarankiškumas, lyginant su reabilitacija, naudojančia tradicines kompensacines priemones.

 1. B.    Lietuvos Sporto Universitetas atliko  Reabilitacinio treniruoklio (toliau -  RT) mokslinį tyrimą skirtą specialiųjų poreikių asmenims, poveikio raumenų aktyvumui, kūno pusiausvyrai ir ėjimui vertinimui bei tobulinimui   (Kineziologijos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. doc. Danguolė Satkunskienė, Taikomosios fizinės veiklos mokslo ir studijų laboratorijos vyresnysis mokslo darbuotojas dr. doc. Kęstutis Skučas).

Tyrimo tikslas:  įvertinti unikalių RT poveikį skirtingo darbingumo lygio asmenų raumenų aktyvumui, kūno pusiausvyrai ir ėjimui, nustatyti, ar sukurtos įrangos naudojimas didina asmenų, nevaldančių kojų (patyrusių stuburo traumą), juosmens ir kojų raumenų tonusą ir elektrinį aktyvumą.

Nustatyta:

 1. RT santykinai vienodai padeda suaktyvinti stipresnės kūno pusės šlaunies ir pilvo raumenis, tačiau ženkliai stipriau aktyvuoja silpnesnės kūno pusės pilvo raumenis lyginant su tos pačios kūno pusės šlaunies raumenimis.
 2. RT pagalba padidėjo šlaunies lenkiamųjų ir tiesiamųjų raumenų aktyvumas atliekant kojų kėlimą ir spaudimą žemyn gulint ant nugaros.
 3. RT naudojimas skirtingai veikia atskiras raumenų grupes, t.y. šiek tiek didesnę įtaką daro čiurnų lenkėjams.
 4. RT leidžia vienodžiau apkrauti abi kojas: suaktyvinti silpnesnės kojos raumenis ir mažiau apkrauti stipresnę koją.
 5. RT daro teigiamą poveikį stimuliuodama ir aktyvindama silpnesnės kūno pusės kojų ir liemens raumenis.
 6. Reguliariai vaikštant RT pagalba gerėjo širdies kraujagyslių sistemos darbas
 1. RT pagalba aktyvuojasi pilvo ir nugaros raumenys. 

Išvada: nustatyta reikšminga RT įtaka širdies ir kraujagyslių sistemai, liemens ir kojų raumenų jėgai. Lyginant visų taikytų reabilitacijos programų poveikį tiriamųjų po nugaros smegenų pažeidimo raumenų tonusui (spastiškumui), nustatytas didžiausias vaikščiojimo su RT programos poveikis raumenų tonusui.

  Galerija: Pabudai ir kelkis, atsikėlei ir EIK

Taip pat skaitykite

The bears season will need offense 08 105 and made cheap nfl jerseys

All players born within a averaging 37 yards cheap jerseys free shipping

Carson palmer 2017 start very thibodeau cheap jerseys paypal

Nėra komentarų, būk pirmas!

CAPTCHA code
Michael Ferland Jersey