Disabled Enabled – pritaikyk savo miestą sau

Home / Naujienos / Disabled Enabled – pritaikyk savo miestą sau
DE-1

Modernus miesto neįgaliųjų įgalinimas

http://pritaikyta.lt | http://enableyourcity.com

http://www.disabledenabled.eu | http://disabledenabled.lt

Unikalaus tipo neįgaliųjų ir su jais siejamos visuomenės, socialinis tinklas, sukurtas padėti neįgaliems išvengti kelionėje atsiradusių nepatogumų dėl turimų negalių, bei padėti atkreipti dėmesį institucijoms kurios atsakingos už socialinę integraciją. Idėja kilo iš natūralaus poreikio planuoti savo maršrutą. Visa informaciją jau galima rasti lietuvių ir anglų kalbomis http://pritaikyta.lt tinklapyje. Taip galima parsisiųsti programėlę išmaniajam telefonui. Dalinis laisvo judėjimo (neįgalus vežime, aklas, kurčnebylys, psichinė negalia) ribojimas atsiradęs dėl įvairiausių priežasčių (trauma, prigimtis, liga) privertė susimąstyti, kad reikalinga priemonė žinoti savo galimybę patekti ten kur nori būti (kelionė į užsienį, kelionė į žymias vietas, muziejus, viešbutis, universitetas ir k.t.). Tokia priemonė leis žmonėms išvengti papildomų nepatogumų ar nejaukių situacijų, kai reikia patekti į norimą vietą, o tokios galimybės tiesiog nebuvo numatytą.

Kaunas tapo miestas kuris yra įsidiegęs unikalia ir interaktyvia sistemą neįgaliųjų erdvėms žymėti. Tokiu pavyzdžiu galėtų sekti viso pasaulio miestai, vietos kurios planuoja susirasti naują klientą (teatrai, kavinės, žymios lankytinos vietos, laivai, keltai, poilsiavietės, …). Vėliau yra planuojama prijungti ir viešojo transporto maršrutus pritaikytus neįgaliųjų poreikiui (pvz. kada ir kur tiksliai atvykstą žemagrindis autobusas ir kurioje stotelėje išlipti, kad be kliūčių pasiekti savo tikslą – mokslo įstaigą).

 Kaip tai veikia?

Neįgalus žmogus (arba jį lydintis) norėdamas gauti informaciją apie galimybę nuvykti į mėgstamiausią vietą pasaulyje, pernakvoti jam pritaikytame viešbutyje, apkankinti žymę vietovę į savo išmanųjį telefoną parsisiunčia nemokamą mobiliąją aplikaciją, kuri savaime informuoja apie planuojamo maršruto tinkamumą konkrečios (išskiriamos keturios pagrindinės) negalios tipui tinkamumą. Reitingavimas – labiausiai pritaikytos vietos. Informuoja kitus socialinio tinklo dalyvius apie naujas galimybes keliauti. Tokiu būdu vieni kitus informuodami pritaikysim pasauli žmonėms su negalia.

Labai svarbu paminėti, kad Jūsų pažymėtos nepritaikytos vietos iškarto informuos atitinkančias institucijas apie esamą padėtį. Taip padėdami miesto atsakingiems žmonėms padėsime vieni kitiems. Toks betarpiškas bendradarbiavimo mechanizmas leis išplėsti socialiniai atskirčiai priskiriamiems žmonėms savo pasaulėjautą. 

“Neįgaliojo” kelio ženklai mieste

Neįgalus žmogus atvykęs į bet kokį miestą susiduria su problema, kad miesto pamatyti galimybės nėra. Arba jei tokia galimybė yra, tai reikia ypač atidžiai planuoti maršrutą, dėl esamo miestų infrastruktūros pritaikymo neįgaliųjų poreikiams buvimo tik iš dalies. Svarbu paminėti ir tai, kad ne visi naudojasi išmaniosiomis technologijomis. Nuo šio Kauną nusprendusiems aplankyti žmonėms su judėjimo negalia yra nauja alternatyva – “neįgaliojo” kelio ženklas. Ženklas nurodantys kryptį ir atstumą, kuriuo neįgalus galės saugiai, be kliūčių ir lengvai orientuodamasis aplankyti miesto centrą, senamiestį. Šiai dienai yra 51 vnt. tokių ženklų.

Nauda miestiečiams

 • Miestas tampa labiau prieinamas ir atsiranda galimybė aplankyti miestą tiek Lietuvos žmonėms (tiems, kurie negali prognozuoti savo maršruto), bei miesto svečiams atvykusiems iš užsienio (galimybė suplanuoti maršrutą iki smulkmenų).
 • Neįgaliųjų žmonių socialinė integracija – galės nebijodami patekti ten kur tiksliai suplanavo.
 • Verslui – nauja klientų niša, kuri dėl galimybių patekti greičiausiai potencialiai patrauklias vietas tiesiog apvažiuodavo ratu (negalėjo žinoti apie galimybę aplankyti vieną ar kitą vietą).
 • Mamų integracija – labai sunku su mamai su vežimėliu pateikti ten kur ji nori. Su Disabled Enabled projekto įgyvendinimo pabaiga, ji galės tiesiog tai suplanuoti ir jauti malonumą kartu su mažyliu savo mieste.

Pasietkas rezultatas

170 00 vietų pasaulyje pritaikytų žmonėms su negalia

 1. Neįgaliųjų bendruomenes narius vienijantis tinklapis: http://disabledenabled.eu;
 2. Sukurtas interaktyvus žemėlapis su daugiau nei 170 000 vietų kurios yra pritaikytos neįgaliems;
 3. Su kompanijos 3M sudaryta galimybę atvykusiems į Kauną, susiaurinti praitikytų objektų sąrašą tik iki Kauno miesto;
 4. Sukurta bendruomenė, vienijanti daugiau nei 2 000 narių (https://www.facebook.com/groups/disabledenabled/ );
 5. Surengtas prezentacinis renginys, bendruomenės nariams;
 6. Sukurtos dvi aplikacijos mobiliems telefonams – “Disabled Enabled” (Apple Store ir Google Play);
 7. Sukurtas ir neįgaliojo ženklo (51 vnt.) pažymėtas maršrutas Kauno miesto;
 8. Sukurta viena nuolatinė darbo vieta;

Interaktyvumas – projekto tęstinumas

Tikslinio produkto sukūrimo metu yra sukurtas IT instrumentas socialiniai neįgaliųjų integracijai į miesto erdvę.  Šio tinklo plėtra yra vykdoma ir toliau, plinta į kitas šalis, nes elektroninė erdvė neturi principinio geografijos ribojimo. Kaune produktui tapus lyderiu savo sektoriuje, augant pajamoms ir didėjant investicijų pritraukimui ir toliau aktyviai bus vykstama atstovauti Lietuvą (Kauną) tarptautinėse parodose ir konferencijose, kas nulems atstovybių (autonominių patikros taškų) užsienyje įkūrimą ir verslo akceleracijos procesus. Šiai dienai jau turime daugiau nei 127 500 vietų, kurios atitinka neįgaliųjų poreikius.

“Neįgaliojo” krypties rodymo ženklai per laiką taps interaktyvūs ir naujų technologijų, tokių kaip RFID, bus galima perduoti bet kokio tipo informaciją. Nors informacijos perdavimo kiekis ir bus ribotas, tačiau to pilnai pakaks, kad neregą turintis žmogus butų tinkamai informuojamas apie aplinkui esančius objektus. Mažą to, programinė įranga derinsis prie kiekvieno individualiai pagal jo negalios tipą ir pasiųs jam prieinamas vietas ar tikslingą informaciją.

“Disables Enabled”, Administracija.

Taip pat skaitykite

Super BowlMenu TeamsMenu TicketsMenuMore HorizontalMore the game Trevor Siemian Jersey

Area or online at view legend ken Dino Ciccarelli Authentic Jersey

on Monday unveiled programs Entranze cheap jerseys wholesale

Michael Ferland Jersey